ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

عنوان :

تفاوت پسته اکبری و احمدآقایی در چیست؟

توضیحات

پسته یکی از مهم ترین و مقوی ترین مغزها می باشد که در تمام کشورهای جهان علاقه مندان خود را دارد. انواع پسته موجود در ایران در شهر رفسنجان کاشته می شوند. پسته هایی که از نظر کیفیت و رنگ ظاهری و … با یکدیگر متفاوت هستند. خواص پسته فراوان است. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت پسته اکبری و احمدآقایی بپردازیم.

مغز خوشمزه پسته احمدآقایی دارای رنگ ارغوانی و مغز پسته اکبری دارای رنگ قهوه ای و بنفش می باشد. در صورتی که هر دو از نظر کیفیت و مزه بسیار به یکدیگر شباهت دارند.

اما یکی دیگر از تفاوت های این دو نوع پسته زمان برداشت آنها می باشد. به طوری که پسته اکبری در چندین سال قابل برداشت نمی باشد و ممکن است درختان یک باغ چند سالی نتوانند دارای پسته اکبری باشند و دوره های خاص زمستانی را بگذرانند. در صورتی که پسته احمدآقایی در هر شرایطی پرورش می یابد و کاشت آن برای کشاورزان به صرفه تر می باشد.

قابل ذکر است که دیگر تفاوت پسته اکبری و احمدآقایی را می توان به زمان شروع گل دهی آنها نسبت داد. به طوری که زمان گل دهی پسته اکبری دیرتر از زمان شروع گل دهی پسته احمدآقایی در شهرهای مختلف می باشد. به همین دلیل پسته اکبری در دسته پسته های دیررس، اما پسته احمدآقایی در دسته پسته های زودرس می باشد.

دیگر تفاوت پسته اکبری و احمدآقایی نیز مربوط به میزان صادرات آنها می باشد، به طوری که پسته احمدآقایی درصد زیادی از صادرات به کشورهای اروپایی و خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است که پسته اکبری دارای قد بلندتر و کشیدگی بیشتری نسبت به پسته احمدآقایی می باشد.

انواع پسته های ایرانی به خصوص پسته های استان کرمان در داخل ایران و خارج کشور مشتریان خود را دارد. ما در این مقاله سعی کردیم به تفاوت پسته اکبری و احمدآقایی در برخی از موارد بپردازیم تا خریداران در هنگام خرید این آجیل بتوانند آنها را از یکدیگر تمایز دهند. از همراهی شما سپاسگزاریم!